21. prosince 2016

Sněhové pusinky

Sníh a Vánoce patří k sobě. Bohužel už nějakou dobu nebyly Vánoce (natož zima) vyloženě "Ladovské". Sněhu je čím dál míň, uhelných prázdnin jsme se dlouho nedočkali a už ani nedočkáme.. Pusinky sice nejsou přímo ze sněhu (to bychom chtěli opravdu moc :D), ale jde o sněhové cukroví, které se jen rozplyne na jazyku stejně jako sněhová vločka, a navíc je mnohem lahodnější.
Je s nimi sice větší práce, ale můžu zaručit, že za to stojí. Tady už nám pusinky zmizely docela úplně.. :D

Recept


5 plechů

na pusinky
- 5 bílků
- špetka soli
- 200g krupicového cukru
- 1/2 lžičky vanilkového extraktu
- půl lžíce vinného octu
- 2 lžíce kukuřičného škrobu
- 60g hořké čokolády, nastrouhané na jemno
- růžový kokos
- mleté mandle
- mletá skořice
- 2 lžíce růžové vody


POSTUP

PUSINKY
- Předehřejeme troubu na 150°
- Do bílků přidáme špetku soli a šleháme do tuha 5 minut. Jakmile máme sníh, tak po lžících zašleháváme cukr a šleháme dokud nebude sníh pořádně tuhý, tak 7 minut. Pak přilijeme ocet, zašleháme, a nakonec přidáme i škrob a opět pořádně zašleháme do tuha. Že je sníh ušlehaný poznáte tak, že když si z něj naberete trochu mezi prsty a rozetřete, tak neucítíte zrnka cukru, jen jemný "sníh", a hlavně drží tvar.
- Nachystáme si další dvě misky a do každé dáme tři lžíce z vyšlehaného sněhu. 
- Do hlavní mísy (ve které jsme ušlehali sníh) dáme nastrouhanou čokoládu (trochu čokolády si odložíme na posypání) a pořádně promícháme. 
- Do menší misky se sněhem přidáme růžovou vodu a promícháme. Druhou misku se sněhem necháme být.
- Plech vyložíme pečícím papírem a na něj pomocí dvou lžiček tvoříme pusinky. Čokoládové pusinky jsem nechala jen tak, ale pusinky s růžovou vodou a vanilkové (ty, které jsme nechaly ve druhé misce a nic jsme k nim nepřidávali) jsem posypala kokosem, oříšky, skořicí a čokoládou. Bude jen na vás, jak budete chtít chutě kombinovat.
- POZOR! Pečeme vždy jen jeden plech - kvůli tomu to trvá delší dobu, než se všechny pusinky upečou a pak zase vychladnou. 
- Dáme do trouby a hned stáhneme teplotu na 120°. Sušíme 50 minut - BĚHEM PEČENÍ TROUBU NEOTVÍRAT - po upečení troubu jemně pootevřeme, a necháme v ní pusinky vychladnout 30 minut. 
- Předehřejeme troubu na 150°, vložíme plech, pečeme hodinu, atd. 

Dobrou chuť :)Žádné komentáře:

Okomentovat